Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Možná..
Lyrické vyjádření mých pocitů občas nedává smysl a ani já sama si je v pozdějších dobách nedovedu vysvětlit.

..čekat, že mi řekne větu, slovo, co ještě nikdo nikdy nevyslovil. Skutek, který ještě nikdo nikdy neudělal, aby mě uchvátil, ale přeci se do něj zamilovat a čekat až to udělá...

Ačkoliv skutečnost je dávná a my jsme lidi, nelze zapomenout na věci, co se dějí, každá věc v životě nás jistým směrem ovlivní a né každý to vidí a i když vidí, ne vždy věří. Možná by mě zajímalo, kde se bere štěstí a jestli to opravdu existuje nebo je to jen chvilkové omámení smyslů na bázi nějakých drog.
Když jsem byla malá, snila jsem jako každá dívka v mém věku, že jednou mě někdo bude mít tak rád jako já jeho, přesně jako je to ve filmech, kde naskakuje husí kůže při každém polibku a přitom hraje příhodná hudba pro lepší prožití emocí. Pak většinou film skončí a celý svět si myslí, že to je pravá láska a jsou spolu až do smrti. Nikdo neví, co bude dál. Jenže.. co je láska? Definice lásky.. Existuje vůbec? A jestli jo, kdo mi zaručí, že vydrží dlouho. Asi si všechno stavíme my sami a jen my zapřičiníme naše štěstí v lásce a protože jsme lidi, žijeme jen jednou a děláme vše poprvé, je normální, že chybujeme a tím mnohé ztrácíme (ale i získáváme). Možná mi jednou odpoví někdo na otázku, proč ti, kteří se kdysi tak měli rádi, se teď nenávidí.. Možná mi jednou řekne někdo něco, čím mě uchvátí...
Léta Páně 2012, dne 2.10. věnováno autorem Neplavčice
Share
  
7.10.2012 | 22:38    j@newe

muj nazor k obsahu: precetla jsem dilko i komentare, vlastne me napadlo neco podobneho, jako tessu... ze ti na ty otazky odpovi sam zivot, pokud budes vnimava a budes schopna vyuzivat sve zkusenosti... ja myslim, ze nejake vysvetlovani predem ani nema smysl :)
3.10.2012 | 20:41    dolphin

pekne ťa vítam na LW...
sú rôzne formy lásky...
ale na takú úvahu by sme potrebovali trošku viac priestoru...
pre mňa osobne najkrajšou je čistá " detská " láska...
bez podmienok... bez akéhokoľvek očakávania...
3.10.2012 | 10:43    Sendy

:)
Myslela jsem to tak, že v tomhle tvém textu jsi na čtenáře vychrlila spoustu vlastních emocí a otázek, ale udělalas to dost chaoticky. Já vím, že to bude znít školometsky, ale pro každou formu, ať už je to úvaha, povídka nebo třeba fejeton, platí určitá pravidla.
Ty sis vybrala úvahu, znáš téma - tím je láska a její trvalost či pomíjivost. Je dobré vést čtenáře úvahou od obecného k jednotlivostem. Tedy bych začala obecným úvodem o vztazích, resp. lásce. A pokračovala bych k té jedné jediné a konkrétní a k jejím specifikům.
Zároveň si, ještě než začneš psát, musíš říct, jaké otázky si budeš pokládat a jaké odpovědi čtenáři nabídneš. Úvaha je totiž hlavně o hledání odpovědí. Můžeš se klidně zamýšlet nad věcmi, které byly už milionkrát opsané, probrané svrchu dospod a zpátky (a to vztahy zatraceně byly), ale měla by ses snažit udělat to aspoň trochu netradičně, originálně. Vnést nějaký nový pohled nebo stanovisko. Příklad: Ty se mimo jiné ptáš, jestli existuje definice lásky. Co kdybys zkusila lásku sama definovat? Nebo si vyber "definici" (nebo spíš citát) někoho slavného a zkus s ním za použití vlastních argumentů a vlastních zkušeností (s tou jednou konkrétní láskou)polemizovat.
Pokud ses ovšem jen chtěla vypsat z citových zmatků, možná by byla lepší, jak psala Tessa, ta milostná lyrika. Tam ovšem pozor na patos, velká a zbytečná slova a klišé.
3.10.2012 | 8:45    Neplavčice

Díky moc za názory a přivítání :) Tohle jsem psala circa před dvěma lety. Chtěla jsem to jen tak zveřejnit.
Sendy: chtěla bych se zeptat, co myslíš tou osnovou a strukturováním, popravdě se v tom nevyznám, jen se vypisuju :D
2.10.2012 | 23:01    Sendy

Možná ano, možná ne.
Je asi normální, že si ve svém věku kladeš tyhle otázky. Ovšem forma, kterou jsi zvolila není asi nejšťastnější. Pokud se i nadále chceš držet prózy, měla by sis udělat osnovu a text strukturovat.
Každopádně vítej na LitWebu.
2.10.2012 | 18:19    Tessa

Možná...
ale spíš ti na tyhle otázky neodpoví nikdo. Časem totiž na podobné odpovědi přijdeš sama. Stejně jako ti nikdo nezaručí, že láska vydrží dlouho ( v ideálním případě až do smrti). Zase to bude jen na tobě a tvém partnerovi.
Kladeš si tytéž otázky, jaké zajímají každého.
Pokud jde o mě, já bych raději, než slova už stokrát vyřčená, četla spíš ta lyrická vyjádření tvých pocitů. I když třeba nebudou dávat smysl tobě, tvým čtenářům by mohly.
Vítám tě na Litwebu a doufám, že se ti tu bude líbit.