Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Stetson svůj na pozdrav smekám
Sonet sicilský na zadaná slova:
                                    pozdrav okolí vzpomínka vlas směr.
 
Stetson svůj na pozdrav smekám
všem kravičkám v okolí,
dlouhé cesty se nelekám, 
vzpomínky už nebolí.


Míval jsem rád něžnou krásku,
dívku s vlasem medovým,
vyznal jsem jí svoji lásku,
zmámila mne hlasem svým.

Tam, kde nad řekou ční skála
a zpěv Rio Grande zní,

líbala mne moje malá
s vervou vskutku nevšední.

Ale teď mi vale dala,
nabírám směr východní…
Léta Páně 2015, dne 23.4. věnováno autorem Shimmir
Share
  
26.4.2015 | 10:45    Shimmir

O.K.! Veršotepárnu beru hlavně jako zábavu a malý zdroj poučení o různých formách. Počítám, že po měsíční pauze bude na řadě balada. Máš pravdu, že slova vkládají v pondělí, ovšem ne vždy má člověk chuť a náladu něco psát. Já si podle jedněch stránek přezpívával hlavně country písně a tohle je inspirace jednou z nich. Asi teď nejsem naladěn na velké myšlenky.Stydím
Měj se krásně...Pa, mějte se
24.4.2015 | 18:12    Tessa

My Doctor says: Stetsons are cool...and fezzes...and bow ties...
Škoda, že se to nedá říct o téhle říkance.  Výmluvy, že šlo o povinná slova a že to byla rychlovka, působí trochu legračně, když na tvorbu jsou čtyři dny, a za tu dobu se dá napsat velice slušná báseň.
 
A pokud jde o mou účast ve veršotepárně, je to čistě moje soukromá věc a byla bych opravdu ráda, kdybys to přestal v komentářích ventilovat. Cindě nic říkat nebudu, ona je na facebooku mnohem víc než já a kdyby chtěla, tak by si to našla.
Asi tak.
24.4.2015 | 15:46    Shimmir

Máš pravdu, je to vlastně písnový text, co má formu sonetu. Melodii možná uhodneš. Je to rychlovka a musel jsem se vejít do některé ze zadaných forem a navíc použít pět povinných slov. Takže spíše kombinační cvičení. Můžeš si to zkusit, vždyť tady už taky byly podobné soutěže na daná slova, jen forma byla volná. Tessa se taky párkrát zúčastnila, může Ti říci, jaké jsou ve veršotepárně příspěvky. Uznávám, že sonet, k němuž mne inspiroval JC a jeho Portugalský sonet dle E.B. Browningové, se mi povedl lépe, ale v něm mne nic nesvazovalo, leda orientační on line strojový překlad. Mrk
24.4.2015 | 1:36    Cinda

mno, co na to napsat... předně jsem přeřadila z tebou zvolené "poezie vázané" do "písňových textů", kam podle mého tohle zapadá spíš. nechtěla jsem být hrubá a hodit to pod stůl nebo do výkřiků, ač mě to po prvním přečtení prostě napadlo... bohužel, neurazí, nenadchne, rýmy neoriginální až profláklé, téma taky, zpracovat to umíš taky líp, než tentokrát.
asi tak.