Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Vyhlášení ceny Česká kniha

Česká kniha vyhlásila vítěze letošního pátého ročníku. Slavnostní předávání cen se uskutečnilo v Průmyslovém paláci na půdě veletrhu Svět knihy za účasti hostů z řad zahraničních i českých nakladatelů. 
 

Na první místo v části, kterou hodnotila odborná porota, se probojoval román Markéty Baňkové Maličkost (Romance z času genetiky), ve čtenářské soutěži se na první příčce umístila publikace Mise Afghánistán českého chirurga Tomáše Šebka.
Na počátku knihy Mise Afghánistán stál blog, na kterém se chirurg Tomáš Šebek dělil se čtenáři o své zkušenosti a zážitky z Afghánistánu. Na misi Lékařů bez hranic strávil několik let léčením tamního válkou těžce souženého obyvatelstva a kniha přináší jeho autentické zápisky. Cenu v podobě měsíčního rezidenčního pobytu v Krakově převzal od Viktora Debrána z Institutu umění.
 
Největší přízeň odborné poroty získal román Markéty Baňkové Maličkost (Romance z časů genetiky) propojující literaturu s vědou. Jde o druhý čistě beletristický počin autorky, která zaujala čtenáře i kritiky už svou prvotinou - souborem fyzikálních bajek Straka v říši entropie. Laureátka obdržela šek na 35 tisíc korun a týdenní autorskou stáž v některé z evropských metropolí od zástupce Českých center.
 
 
(zaslal Firren)
 
Léta Páně 2016, dne 19.5. věnováno autorem Tessa
Share
  
Bohužel ještě žádný komentář...