Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
the Dee
Akčňárna
Musela vyměnit zásobník.
Byla to bezvýchodná situace. Potom, co vytěsnila, že před pár minutama zabila Terrence, musela přemýšlet. Puška vpravo - 50 metrů. Dva střelci, glocky, 20 metrů za zdí. Katany a nože. Ten pozemek byl jasná past. 30 na 30 yardů s domem v severovýchodním rohu. Malé jezírko a spousta zeleně. "Dnes už spíš červeně," pomyslela . Zasraný Japonsko a ty jejich debilní zásady. Pro hrst dolarů by si Yakuza nechala vrtat i prdel. Kolena jsou málo.
Proč se do toho musel tak blbě dostat. Byl na snip pozici nahoře a měl jí krýt. Blbá touha chránit ...
Zasvištěla kulka a odloupla kus omítky vedle její levé tváře. " vzpamatuj se Dee " zařvala sama na sebe a dokončila přebíjení.
Tak jo ...
Těm šikmoočkům se o ní bude zdát ještě moc dlouho. Posledních 5 vteřin jejich životů.
Snažila se vydýchat. Její tep se začínal dostávat do normálu. Ty staleté prstoklady vypadaly směšně, ale měly svou logiku. Selektovat a uklidnit.
Další výstřel a úlomky nezaregistrovala. Jen to lehce připomnělo, že ta vesta byla k smrti dobrý nápad.
Hlava.
Z kleku hrozivý výpad malíkovou hranou na ohryzek a páka na pravou ruku.1:0. Zbývá 14 potencionálů ...
Vyskočila a k odrazu použila jeho tělo. Rotace v jejích kyčlích byla smrtící. Hrana okované boty přelomila čelist a pokračovala skrze zuby dál do hlavy, aby zakončila svou pouť na klíční kosti dalšího. Byl to hnusný zvuk. Horší než výstřel "užij si to, vole" do toho bolestí zkrouceného obličeje.
Další dva se hrnuli umřít, vlastně jim skočila do náruče. Akorát že tomu vlevo kolenama. Oba je povalila a tomu nejblíž zlomila hrudní kost úderem á la Tyson. Byla to děsná rána, a za zlomek vteřiny brečel i jeho kolega po úderu na jeho mužství.
A znova a zase.
Ještě 10 ...
Léta Páně 2016, dne 4.6. věnováno autorem Marcone
Share
  
15.6.2016 | 0:09    Marcone

Asi tak na půl. Mělo jít jen o konkrétní osobu ... a důraz na ni.
11.6.2016 | 22:02    Dota Slunská

Gramaticky by byl člen v názvu v pohodě, kdybys měl na mysli řeku Dee. Je možno použít člen v případě, který uvádíš, pokud jde o konktrétní a jedinou postavu, je to ovšem vázáno na kontext, který ve stručném názvu chybí. V reklamě se nestandardní způsoby užívání gramatiky celkem využívají, a pakliže bylo tvým záměrem upoutat čtenářovu pozornost, tak se ti to v tomto ohledu celkem povedlo. ;-)
11.6.2016 | 18:58    Marcone

potom jsem měl učitele fáááááákt na hov.o ... :-D
11.6.2016 | 18:40    hanele m

jablko není Dee a vlastní jména se chovají jinak než podstatná jména (ono mě to živí, tak bych měla vědět Pohoda - jen véééélmi zřídka a ve zcela jasném kontextu se to the dá použít u jména nebo příjmení - novináři nebo politici to výjimečně používají - ale tady fakt ne)
4.6.2016 | 22:52    Doremifa

...sice nevím, jak se co píše anglicky, ale "připomělo" se píše připomnělo. Nicméně na pokračování se budu těšit :)
4.6.2016 | 21:27    Marcone

Podle mě to má v angličtině umocňovací význam. Ja jablko a tohle konkrétní jablko. apple a the apple. Tak mě to učili a tak jsem to použil. Tak a tohle je první kapitola nečeho, co snad rozepíšu. Kdo ví, jak se to rozvine...
4.6.2016 | 21:10    hanele m

no já jen chtěla říct že netuším, kdy jsem se k tomu dostala - když si přečtu kapitola 1. nebo 50. mám celkem jasno, tady - protože jsem tu dlouho nebyla a nemám načteno - nevím, esi pokračuješ nebo startuješ 
a nesedí mi prostě tenhle žánr - nečtu to a koukám jen z donucení s dcerou, takže nemůžu nijak "ohodnotit"
a kup si teda šiltovku  Úsměv
 
jo a "the" se u jmen nedává
4.6.2016 | 19:22    Marcone

Ahoj. Díky za korektůru. K názvu. Asi je snad ouplně jedno, jestli tam " the " je, nebo není. Pro mě to význam má a má význam i kontextový. Je to prostě "ta" Dee, jejíž postavu a co dělá se snad budu pokoušet tu popsat. A to, kde jsem začal psát ? Na začátku, ne asi :-D. Spousta knih je napsaná takhle jakoby od prostředka. Sice to zatím nemá nijaký spoiler, ale to příjde.Já jen psal a psal. Moc prózy jsem v životě nenapsal, ale prostě mám nápad a chci ho rozvíjet. A že Ti nesedí téma ? Mě zase nesedí klobouky ... chi:-D .
4.6.2016 | 18:49    hanele m

opravila jsem pár drobností (odstanila mezery, kde nepatřily, dodala je jjinam, kde patřily.. ale furt mi hlavou vrtá do "the" v názvu - proč?
jinak teda nic pro mne.. myslím žánr.. a nejsem si jistá, jestli je to začátek, prostředek nebo konec.. když na pokračování..