Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
úvaha
Co s verši? Psát je jiným pro rešerši?
Na duše s otvírákem duší v očích nehleď, duše se otevírají jen nepřipraveným.
Do srdcí, do těch netluč, neťukej na ně, nechej je odpočinout si, sama se jednou znenáhla otevřou. Ale to už budeš zase o kus dál, takže propásneš šanci je pozdravit. Na těla se vůbec nezaměřuj, nejsi přece odstřelovačem. A kdybys jím náhodou byl, věz, že nejsi sám, kdo má prst na spoušti. Na sebe se nermuť a nehraj si s tím zapalovačem. Bolest, nedokonalost a vlastní chyby nejde spálit jako nevyžádané dopisy v kamnech. Že život začíná až ve školních škamnech? Záškoláci o tom vědí své, proto jsou z nich v průbězích dob a více, či méně kulturních režimů, ti nejviditelnější. Pokud chceš být neviditelný, uč se, vměstnej si do hlavy veškeré vědění lidstva, nacpi si hemisféry poznatky ze všech moudrých hemisfér, co kdy byly přítomny na malé, modrobílé kouli, kdesi v ničem. Ale pak si nestěžuj, že jsi vlastně nic neprožil. Neb to za tebe prožili jiní. Ti, kteří tu kouli také měli za něco, čím ve skutečnosti vůbec není.
Pokud ovšem chceš prožít Něco, něco úžasného, Něco, co před tebou neprožil vůbec nikdo, ani ti, z jejichž mozků piješ ty směsi, ty koktejly namíchané samotným stvořitelem, nalité je jim do zprvu dutých hlav, a posléze hlav tak plných, že prostě přetekly a zasvinily vše v jejich dosahu, kousni se do zadnice.
Neboť toto je pravé umění života.
Léta Páně 2017, dne 14.9. věnováno autorem krizekkk
Share
  
15.9.2017 | 17:31    krizekkk

Tak jsem se rozhodl. Kašlu na veršování, budu uvažovat.
Je vidět, že uvažování přitahuje... Díky. Mrk
15.9.2017 | 10:21    Doremifa

...malý červený balónek hozený do hloučku lidí. S něčím se ztotožní, s něčím polemizují, něco rázně odmítnou. To je úvaha. Každý si chce do balónku pinknout a poslat ho dál.
Jo, úvahy mám ráda. Čeří hladinu.