Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Podívaná pro bohy IV/11
Kapitola 11. Hradní pán
 
Kníže Vorel z Belevu se procházel okolím hradu. Byl jako obvykle navštívit hrob ženy svého srdce. Proč zrovna tento hrad? O tom Honza často uvažoval. Že královna Lusana chtěla nějak uctít muže, který zachránil její zemi, to se nezdálo nijak zvláštní. Knížecí titul a hrad, který se stal útočištěm její výsosti v době největší nouze, to jí prostě připadalo jako odpovídající odměna. Co ví králové o životě obyčejných lidí?
 
Nakonec to nevypadalo jako špatný nápad. Být blízko Berdie, v klidu přírody, daleko od divokého života. Jenže život si cestu na Belev našel. První přijel Meradon, král Widoly, i se svou dcerou Ilanou, aby Honzovi oznámil vrácení jeho majetku. Delegace čarodějů v čele s novým rektorem akademie Aldusem a čarodějkou Kerosanou se zdržela dokonce několik dní. A Devana s Tobasem byli hosty každou chvíli.
 
Nespočíval v tom žádný problém. Honza měl dost peněz, aby si mohl nákladný život dovolit. Dokonce věnoval několik tisíc tolarů akademii v Zarethuse a nechal si za to zařídit speciální bezdrátovou telefonní linku, aby v případě potřeby mohl profesory kontaktovat. Tento vynález se nakonec rozšířil mezi všemi čaroději a vládci států, takže se dalo kdykoliv domluvit o státních záležitostech a podpora magiků byla vždy po ruce.
 
Procházka skončila. Honza vešel do velkého sálu a zastavil se na prahu.
 
„Vítám vás. Devano, Tobasi, pane.“
„Honzo, toto je můj kolega Višita,“ řekla Devana.
„Je mi ctí, vznešený pane. Tvá země je blízko, jsem rád, že jsi mě navštívil,“ řekl Honza a uklonil se.
„I mně je ctí, kníže,“ začal Višita. „Díky tobě jsem se usmířil s Devanou a naše společenství je opět jednotné.“
 
„Tedy, já se cítím poněkud divně,“ vykoktal Tobas. „Už tak mám dost co dělat, abych se smířil s tím, že mám za ženu bohyni.“
„A není to jedno?“ řekl Honza. „Hlavně že se máme rádi.“

(mapa Westery)
Léta Páně 2019, dne 15.3. věnováno autorem Pavel D. F.
Share
  
15.3.2019 | 13:31    Doremifa

...sem myslela, že ve svště magie se bezdrátovému telefonu říká telepatie :)