Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Evoluce 1
Příběh, který můžete ovlivnit svými komentáři. Tady na Litwebu, ale i na Facebooku.
Vážení přátelé, předkládám vám pokusnou prózu na pokračování, kterou budu psát postupně podle vašich nápadů. Můžete ovlivnit prostředí i děj. Záleží jen na vaší fantazii. Základní schéma sice existuje, ale může se změnit. Tak jen do toho! Napište komentář (zde nebo na Facebooku k poskytnutému odkazu). Pokusím se z těchto komentářů vytvořit kompilát další kapitoly. A tak dál a tak dál...

Kapitola 1.
 
V rádiu zněla Bohemian Rhapsody a Damián Šulc sbíral poslední sousto z talíře, který ležel na stole v nepříliš dokonale osvětlené restauraci. Byl sám. Jak se ale ukázalo, ne nadlouho.
Na druhou stranu stolu si přisedl obtloustly mužík v černém obleku a upřeně se na Damiána zadíval. Ten si odkašlal a vyštěkl: “Co chcete?”
 
Neznámý se křivě usmál a řekl: “Jste Damián Šulc?”
“A kdo se ptá?”
“Promiňte, ještě jsem se nepředstavil. Mé jméno je Sachr. Johan Sachr. Zvláštní zmocněnec OSN.”
 
Damián se začal smát. Potkal už v životě spoustu podivných individuí. Jako zprostředkovatel půjček to považoval za běžnou věc. Ale tentokrát mu situace připadala až příliš komická.
 
“OSN si chce půjčit od Union Credits?” vypustil Damián z úst uprostřed smíchu.
Sachr se kupodivu smát nezačal. místo toho řekl: “Pane Šulc, nezdá se vám, že v té vaší agentuře ztrácíte čas?”
 
Damián se uklidnil a upřel na Sachra svůj pohled. “Co dělám, je jen moje věc. Můžete mi konečně říct, co mi chcete?”
“Chci vám nabídnout místo ambasadora OSN v Germanii.”
Damián suše pokl.
“Co prosím? V jaké Germanii? Jako v Německu?”
“Jak se to vezme. Řekněme, že Germania je něco jako alternativní Německo. Základna pod ledem v Antarktidě.”
 
Byl to šok. Damián doslova zalapal po dechu.
“Základna v Antarktidě? Germania? OSN? Děláte si ze mě legraci? Proč bych zrovna já měl něco takového chtít dělat?”
Sachr se usmál.
“Protože si vás vybral Odin.”
 
Víc už vytřeštit oči nešlo.
“Vy mluvíte s bohy?” hekl Damián a zhroutil se do židle.
“Bohem bych to zrovna nenazýval,” začal Sachr. “Odin je umělá inteligence.”
 
Tak co na to říkáte? Chcete vědět, co bude dál? Zkuste to navrhnout.
Léta Páně 2019, dne 24.5. věnováno autorem Pavel D. F.
Share
  
28.5.2019 | 16:07    Pavel D. F.

Děkuji za všechny ohlasy. Další kapitola je již na cestě.
28.5.2019 | 12:06    JC senior

Místo ambasadora...
Jaké jsou zvyky při výběru "správné osoby" v reálném světě, to tuším.
Odin při výběru asi nepodléhá žádnému lobismu ani úplatkům.
Něco takového by se hodilo i při výběru osob na jiná významná místa.
Zkrátka, chybí nám Odin, nebo korektnost a poctivost.
27.5.2019 | 18:10    Tessa


No, já vidím u Damiána obrovskou kopu nedůvěry. Aby taky ne, je to fakt bizarní situace, která musí protřelému „finančnímu agentovi“připadat přinejmenším podezřelá (už jenom ta představa, že si o vás kdosi kdesi leccos zjistil).

 Ale vidím taky jiskřičku zvědavosti – jinak by poslal Sachra někam do temných míst hned po prvních větách. Soudím tedy , že Damián  – jako asi každý z nás -  někdy četl příběh nebo viděl film o někom, kdo byl vyvolen (aniž by to tušil), aby vykonal velké věci, a možná ho napadlo - proč taky ne já…. Ambasador OSN, pravda, není sice  totéž co člen týmu Avengers nebo jiných zachraňovatelů světa, ovšem ambasador na základně pod ledem Antarktidy…tady půjde o něco tajného, možná nebezpečného…a jiskřička zvědavosti je na světě.
 
No a tahle mrška obvykle stojí na počátku nejrůznějších objevů a dobrodružství (a stejně tak trapasů a propadáků). Osobně bych nechala autora, aby ji v Damiánově mysli zvolna, avšak důsledně rozfoukával (už proto, že i já jsem zvědavá na AI jménem Odin). Možná by mohl být pan Sachr malinko víc tajemný a nevykládat hned karty na stůl.
Taky bych v další části přivítala drobnou charakteristiku Damiána, ať víme, z čeho bude jeho rozhodování se a chování vycházet – jinak pochopitelně reaguje šťastně ženatý taťka s kupou dětí a jinak single chlápek s povahou riskéra a dobrodruha.
 
27.5.2019 | 15:51    Dota Slunská

Odin ho vygeneroval náhodně či snad pro jeho „krásný modrý oči"? Hmmm...jméno by mohlo napovědět. Má Šulc na něco významného dohlížet? Či snad někoho pokořit? Či obojí? Jsem zvědavá, co na to řekne on sám, až mu skočí oči zpátky do důlků.
Snad k němu bude pan Johan milostivý. Možná ho naláká i na kousek čokolády :).
27.5.2019 | 8:36    Sendy

Napadlo mě totéž, co Doremifu. Skočit takhle rychle na špek je dost nepravděpodobné. Stejně nepravděpodobné, jako že Sachr vybalí důvod své "návštěvy" na první dobrou.
25.5.2019 | 10:12    Doremifa

...rozhodně oceňuju nádad na pobavení komunity!
Mně by trvalo asi delší dobu, než bych uvěřila v reálnost takového množství fantaskních informací, uvěřila-li bych jim vůbec. To by se pan Sachr musel hodně snažit. Ani si nejsem jistá, zda bych mu k tomu dala prostor. Předpokládám, že Damián uvažuje podobně. Sachr má tedy dvě mžnosti. Trpělivě předkládat důkazy, nebo únos. Protože Damián má nejspíš něco, pro co ho v Germanii hodně chtějí a co nikdo další nemůže nabídnout.(gen, schopnost, krevní skupinu)...tož tak.