Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Evoluce 2
Příběh, který můžete ovlivnit svými komentáři.
Kapitola 2.
 
Sachr nic neříkal, ani Damián neměl slov. Přemýšlel. Byl mladý, momentálně žil sám, vnucovat někomu půjčky ho opravdu moc nebavilo. Co když? Ale ne, to je přece nesmysl.
 
“Jak jste na mě přišli? Jak mě ten Odin našel?” zeptal se mladík tiše.
“Odin je od tohoto roku napojený na internet. Já vám k tomu víc říct nedokážu. Vím jen, že se hledal člověk, kterého Germania bude schopna přijmout. Vy jste podle mých informací potomek sudetských Němců. A národnost - to je věc, na kterou se v Germanii dost dá.”
 
Ješitnost. Ta matka všech hazardérů. Damián nenápadně kývl hlavou.
 
“Když budu o té roli ambasadora přemýšlet, co mi můžete nabídnout?”
 
Sachr si viditelně oddechl.
 
“Dostanete samozřejmě odpovídající plat. Něco kolem padesáti tisíc amerických dolarů měsíčně. Bezplatné ubytování v apartmánu v Germanii. Bezplatné cestování na trase Germania - New York. Diplomatickou imunitu. A spoustu informací, o kterých se obyčejným lidem ani nesní.”
 
Damián si povzdechl.
 
“Když já pořád nechápu, proč potřebuje OSN amdasadora na nějaké polární základně. Viděl jsem pár dokumentů o Antarktidě. Zima, odříkání, samé vědecké pokusy. A to ubytování. Hodně daleko od apartmánu.”
“Divil byste se, jak odlišná od těchto představ Germania je. Nebudu vám zastírat, že ani já nemám všechny informace, které jsou připraveny pro vás. Mohl byste se stát průkopníkem na cestě lidstva do zářné budoucnosti.”
 
Šli byste do toho? Má Damián souhlasit nebo dál dělat drahoty? Co by ještě měl vědět?
Léta Páně 2019, dne 28.5. věnováno autorem Pavel D. F.
Share
  
1.6.2019 | 4:13    Pavel D. F.

Díky za komentáře. Další kapitola vložena.
30.5.2019 | 8:25    JC senior

Nějak mně uniklo, kolik je Damiánovi let. 
V období mladického rozletu se dá skočit (v podstatě) na cokoli, co se zdá být atraktivní až dobrodružné.
Ve středním věku je na místě už rozvaha a raději brat v úvahu i naše moravské úsloví "máš bét duma".
A v pozdějším věku? Už to nestojí za to něco měnit.
Ó Bóže
29.5.2019 | 12:51    Doremifa

...no, rozhodně dělat drahoty. Krev sudetských Němců není žádný argument, tedy, žádný pádný argument (pokud ovšem v té Damiánově neplave něco vzácného), tu tady na západě má kdekdo. A na půdě OSN by se o Germanii mělo také něco oficielního vědět, když už má být zabudována do jejich struktur.
Damian by se do toho dobrodružství neměl bezhlavě hrnout, jenom na základě tak kusých, nepříliš věrohodných informací, (vždyť toho chlapa vůbec nezná) je-li to člověk střízlivě uvažující.
Takže jde o to, kolik má verbíř Sachr na jeho přesvědčování času. Pokud dost, může s ním trávit hodiny a hodiny třeba prohlížením fotek. Pokud ne, bude ho muset asi praštit po hlavě, nebo něčim uspat, či nadopovat, a dopravit Damiána proti jeho vůli tam, kam potřebuje...třeba. :)
28.5.2019 | 18:36    Tessa


Damián se zdá již nalomen (prachy jsou prachy, že ano), ale zatím nerozhodnut. A jelikož si o budoucnosti lidstva, natož pak o nějaké její zářnosti, pravděpodobně nedělá žádné iluze, může mu ta fráze připadat lehce nabubřelá a nevěrohodná, a znovu ho trochu odradit.
Z mého pohledu by už dál nevyzvídal, ale vyžádal si na Sachra nějaký kontakt a čas na rozmyšlenou. Pak by se vrátil domů, sedl k PC a hledal na netu cokoliv o Odinovi a tajné základně v Antarktidě. Samozřejmě marně, pokud tedy není zároveň i zdatný hacker (což by mě bavilo víc, kdyby byl, a dokázal si zjistit informace, ze kterých by mu třeba vstávaly vlasy hrůzou). Ale pokud není, pak by sváděl prostě vnitřní boj…
Dialog (neboli přijímání informací) je fajn věc, ale není marné nahlédnout i do mysli postav, jak přijaté informace zpracovávají – zvláště, když mají udělat nějaká rozhodnutí.
 
28.5.2019 | 17:07    Dota Slunská

Ohó! Stát se průkopníkem na cestě lidstva do zářné budoucnosti by mohla být pro leckoho s dostatečně velkým egem velevýzva. Nuže? Vrhnout se střemhlav a dozvědět se více až na místě? Bez obezřetnosti? Riskem za ziskem? Sudetská krev možná víří.  Je zvědavý, kdo by nebyl, ale kývnout se ještě neodvažuje...zřejmě nejen kvůli pohodlnosti, na kterou je vně Antarktidy zvyklý. Se zvědavostí se mu jistě vrátí i výřečnost, kterou potřebuje v současném zaměstnání. :) A tak by měl, krom pár slov, vydolovat ze Sachra něco víc než řeči (a dolary)...třeba...:)