Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Evoluce 3
Příběh, který můžete ovlivnit svými komentáři.
Zářná budoucnost? Pěkná pitomost. Damián cítil, že něco není v pořádku. I když ho ta neznámá Germania lákala. Ve svých pětadvaceti letech mnohokrát přemýšlel nad svým osudem. Nevyšel mu žádný vztah, ženám se asi moc nelíbil. Být celý život sám? A živit se finančními machinacemi? Divná perspektiva. Kdyby byl věřící, mohl se stát knězem. Ambasador? Tajemství? Musel uznat, že po něčem podobném touží od dětství. Tedy kromě touhy stát se kosmonautem. Což ovšem byl sen naprosto nesplnitelný.
 
“Podívejte, pane Sachr,” začal tiše a soustředěně, “možná bych to pro vás udělat mohl, ale nemůžete po mně chtít, abych se rozhodl tady na místě. Přestěhovat se na Antarktidu je poměrně závažný životní krok. Musel bych dát do pořádku svoje věci tady. Do New Yorku asi budu létat často, ale sem se nejspíš hned tak nedostanu.”
 
“Ovšem,” odvětil Sachr. “Kolik času na rozmyšlenou potřebujete? Stačí tři dny?”
“To by mohlo stačit.”
“Tak dobrá, budu vás čekat v pondělí v deset večer za hřbitovem. Když nepřijdete, pochopím, že jste se rozhodl jinak. Odin bude muset volit znovu.
 
Za hřbitovem? No lepší než na něm, pomyslel si Damián.
 
“Dobrá. S tímhle se souhlasit dá. Budu potřebovat nějaké dokumenty? Něco zvláštního?”
“Běžné osobní věci postačí. Odin vás už zná, doklady dostanete nové. Ostatní vybavení a jídlo si budete moci koupit na místě.”
“Tak dohodnuto, odtušil Damián. “Sejdeme se na hřbitově. Tedy za hřbitovem... V pondělí. Raději si to napíšu do telefonu.”
“To klidně udělejte. Když jsme u toho, telefon si s sebou brát nemusíte. Dostanete nový a lepší. Má úcta, pane Šulc,” řekl Sachr a podal Damiánovi ruku. Jeho stisk byl pevný a rozhodný.
 
Sachr pak odešel a Damián mávl na číšníka, aby zaplatil.
 
Doma si pak sedl k počítači a začal hledat informace o Germanii. Pochopitelně zjistil, že je to název území někdejší římské provincie. Nedávno pod tímto názvem zkrachovala letecká společnost. Mělo se tak jmenovat Hitlerovo světové hlavní město postavené na místě Berlína. Taky dvě knihy - od Haralda Gilberse nebo Josefa Soukupa. Ještě hotely v rakouském Bad Gastein a v italském Bibione nebo catteringová společnost z Columbusu v Ohiu. A germanium je chemický prvek. O Antarktidě ani slovo.
 
Neklaplo to ani naopak. Antarktida je země tučňáků, kam se dá kupodivu jet na dovolenou. Spousta vědeckých informací a sem tam nějaká esoterika, které ale Damián pozornost příliš nevěnoval. Po nějaké půlhodince ho to přestalo bavit. Nakonec je dobře, že je to tak tajemné. Tím více ho ta akce lákala.
 
Vypadá to, že je rozhodnuto. Nebo ne? Copak asi bude Damiána čekat za hřbitovem?
Léta Páně 2019, dne 1.6. věnováno autorem Pavel D. F.
Share
  
6.6.2019 | 13:11    Pavel D. F.

Děkuji za všechny podněty. Opravdu si toho vážím. Nejen že můžete ovlivňovat příběh, ale pro mě je to i jakýsi workshop, který mi pomáhá zdokonalovat se v psaní.
 
Další kapitola čeká na schválení.
4.6.2019 | 20:32    Dota Slunská

Nu, alespoň se na to může Damián párkrát vyspat. Sachr je stále jaksi performativně úsporný, zato Damiánova zvědavost, zdá se mi (na rozdíl od zvídavosti), roste. Takže za hřbitovem...to by mohlo, nebo mělo, něco naznačovat. Ne na hřbitově, ani před ním. Za hřbitov většinou navečer nikdo nechodí, takže snaha o utajení sedí (není-li hřbitov uprostřed města - tady chybí čtenáři pár popisných vodítek, něco, co by rozvířilo spekulace anebo popustilo uzdu jeho představivosti či ho v ději malinko logicky postrčilo dál. Naopak o tom, co se dá najít na googlu o rozličných Germaniích tu máme kupodivu celkem slušný výčet...). Kudy se dát??? Je to zvláštní, Dam má na smluvené místo přijít jen tak, opravdu to na mě působí, jako by za hřbitovem měl být utajovaný teleport kdovíkam. Takže se nám tu asi rýsuje veřejnosti neznámá osoba jako budoucí ambasador neznámé společnosti. Jak to všechno může fungovat? Anebo o ní svět ví víc než Damián může tušit?
 
2.6.2019 | 15:19    Doremifa

...ten kluk má, nebo vlastně nemá, sebezáchovné instinkty. Za hřbitov ve 22 hodin a bez mobilu!(ale pro čtenáře dobrý :)
Určitě se tam něco semele. Sachr lže, jako když tiskne. Co to má být za schůzku, když se nemůže odehrát někde v normální civilizaci a v obvyklém čase? Přivede si komplice, tedy Sachr, samozřejmě, a Damiána nějak zpacifikují. Než se naděje, ocitne se někde na neznámém místě.
2.6.2019 | 10:46    Tessa


Za hřbitovem? Krom toho, že je to trochu otřepaná rekvizita, asi bych vyžadovala exaktnější určení místa. Nevím, jak velký je hřbitov ve městě, kde Damián bydlí, ale když vezmu v potaz třeba jen ten olomoucký,pak potkat se tam „za hřbitovem“ by znamenalo běhat sem a tam stovky metrů (plus minimálně 2x za roh), abych s dotyčným neminula.

Taky mě napadá, že se Damián ani nezeptal, jak se v Germanii bude domlouvat. Je mu 25, tedy asi umí anglicky, nicméně každý obor má svůj odborný žargon, který je třeba znát, aby člověk věděl, vo co právě go. Ale možná Odin funguje jako TARDIS. Baví mě představa, že na základně mluví každý, jak mu zobák narost, a přesto si všichni rozumějí, neboť Odinovy telepatické okruhy vesele a neúnavně překládají. Nebo má každý v uchu babylonskou rybku jako Arthur Dent?. No nic, jen úlet trochu, zpátky k věci.

Teď, když víme, že Damián není skvělý hacker a na internetu nenašel ani ťuk, je skoro jasné, že na schůzku půjde. Protože, kdo by nechtěl být místo nudného života něco jako zvláštní agent Fox Mulder, že?

Představuju si, že se u hřbitova (pardon, za hřbitovem) stane něco zcela nečekaného, totální protiklad k poklidné debatě v restauraci. Třeba, že se tam o něj porvou. Sice nevíme, kvůli čemu Damiána v Germanii chtějí, ale co když má o něj z téhož důvodu zájem i protistrana? Jaká? To netuším, ale s protistranou je děj vždycky napínavější.