Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Frajárko švarná
 
Frajárko švarná, chtěl bych pít z tvých očí
to víno touhy, zelenavý mok,
být oním mužem, co v tvé sny zas vkročí,
uslyšet Lásky sametový krok.

Nevím, zda víno v sklence mé je vinno,
že v náruči své přál bych si tě mít,
snad zmámilo mne kouzlo tvé Evino,
snad, že v tvých očích čtu si něžný cit.

Ať tak či tak, ta vášeň ve mně vzplála,
teď už mne asi neodradí nic,
srdce mé nyní velkým žárem sálá,
když hledím s touhou do tvých zřítelnic.

Kéž réva lásky nám teď zdárně vzklíčí,
dozraje rychle, vydá sladký plod,
já spěchám k tobě, nečinnost mne ničí,
jen s tebou chtěl bych zachovat svůj rod...

 
Léta Páně 2012, dne 2.11. věnováno autorem Shimmir
Share
  
9.11.2012 | 18:25    Shimmir

Nic není dokonalé, Sendy! A verzálky pro zdůraznění některých slov jsou prostě taková moje slabůstka...Jinak já si Tě taky dovedu představit, jak při vínku zpíváš! A dokonce vzdor své jisté plachosti bych si s Tebou třeba i zazpíval taky...Zvláště po nějakém tom pohárku dobrého vínka...*)
9.11.2012 | 18:17    Shimmir

Klidně si souhlas, Špáďo! Každý máme prostě svůj rukopis. Vzpomeň třeba na čubíka či Zlatého na literu. Ona by to taky byla pořádná otrava, kdyby tu bylo 102 identických kopií nebo i o něco méně, když tedy vezmu v úvahu dělení na prozaiky a veršotepce. Ožlutíno jsem už přelétl a dávám Ti taky za pravdu! Tohle bych asi nikomu jinému nepřisoudil...:+
4.11.2012 | 23:13    Sendy

Mně malinko vadí ta verzála v Lásce, ale co už... :)
Umím si představit, že si ji při vínku s přáteli zanotuju.
4.11.2012 | 22:56    Špáďa

Shimmire, nemůžu než souhlasit s Hanele. To je jako kdybych já dal do soutěže svoji Ožlutíno (http://www.litweb.cz/articles.php?article_id=3254)
3.11.2012 | 11:13    Shimmir

Okrem iného až komický záver?
Zřejmě jsem se dal poněkud ovlivnit Freudem a zejména knihou Davida Grubera "Proč ženy už lépe rozumějí mužům!" Je skvělá, jen si musím někde sehnat i předchozí knihu "Proč ženy muže(ne)chápou, abych pochopil některé odkazy na ni. On tenhle autor vůbec zajímavě píše a věnuje se dost věcem..Doporučuji!
Jinak bych rád upozornil na to, že to byla jen taková bleskovka dle momentálního naladění, kdy jsem se prostě chtěl zúčastnit a netrhat partu. Cinda mohla klidně dělat tisíc jiných věcí, ale připravila nám soutěž a to byla jistá výzva pro nás hravé poety! Psát dle zadání je přece jen někdy obtížnější, ale tohle téma nezkusit by byl skoro zločin!*)
3.11.2012 | 11:02    Shimmir

Vždyť já vím, Hančí! Můj rukopis je zřejmě až příliš zřetelný a i když jsem třeba na psancích zkoušel v ty anonymní pondělky měnit styl i téma a v prefixu jsem mlžil tak, aby to vypadalo, že to psala žena, stejně mne kámošky z literu /Prostějanek, Severka, Lorraine, Pavlis.../ poznaly ikdyž neznali můj nový nick, ba ani dílko jsem na literu neměl, ačkoli si tam dávám skoro vše, i to, co vyjde nejprve jinde.:+
2.11.2012 | 21:06    akhnaton

ten záver mi príde až komický
okrem iného
2.11.2012 | 20:02    hanele m

ty ale nemožeš soutěžit anonymně :)