Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Nadstandardní akrobacie
Ve vzduchu se buď divím všemu, nebo ničemu. Tak třeba včera ráno...
Na takovém obyčejném, standardním cvičném letu malou Cesnou… z ničehož nic se objevily dva letouny, které prováděly akrobatické prvky a obraty ve dvojici. Co na tom bylo nadstandardního? Ale jo: Jeden z těch letounů byl starší větroň typu Luňák, druhý pak byl proudový, tryskáč, dost podobný MIGu 17. Výkruty, překruty, loopingy, vývrtky, let »křídlo na křídlo«, přelétávání, střemhlavé lety i prudká, krátká stoupání – vše v naprosto dokonalém provedení.
Sledoval jsem je celou dobu ze vzdálenosti desítek, maximálně několika stovek metrů a tak jsem viděl i dost zřetelně některé detaily. Dobře – detaily, ale do hlavy mi nešlo, jak spolu mohou létat tytéž figury, když větroň i ve strmém letu málokdy překročí rychlost dvěstěpadesát kilometrů za hodinu a naopak MIG při této rychlosti má dost velké starosti udržet se ve vodorovném letu… Omílám to pořád dokola a pořád se stejným (to znamená žádným) výsledkem.
Navíc mne chytla křeč do lýtka tak silná a tak bolestivá, že jsem nechal sledování letounů a začal přemýšlet, proč mne chytla ta křeč…
Přišel jsem na to současně s tím, jak je to s těmi rychlostmi obou letadel: asi jak jsem vykopl směrovku vystrčil jsem nohu zpod přikrývky a ta mi prostydla….

Žaluziemi probleskávalo první, ještě nesmělé světlo….
Léta Páně 2012, dne 5.7. věnováno autorem bear
Share
  
10.7.2012 | 0:26    bear

Cindo, Hypnosi, díky za vkuk. Autor bez čtenáře je větší hrůza než Hitchcokovy filmy...:o
9.7.2012 | 18:26    Hypnos

to je ještě dobrej sen, já mívám větší hrůzy :D
9.7.2012 | 16:23    Cinda

u prvního odstavce mi prolítlo hlavou - "a pak jsem se probudil..."
a vono taky jo :D
lítací sny jsou príma, ale já bohužel při nich tak maximálně někam sletím bez letadla, podvědomí je milosrdné, probouzím se před přistáním v těch roklích, šachtách, pod schody atp...
6.7.2012 | 17:20    bear

Parkanová? to by mi tak nevadilo....
6.7.2012 | 8:03    JC senior

...stejně tě označí za lháře!
X$(
6.7.2012 | 0:09    bear

Chyba - vykecám to Parkanové... :D
5.7.2012 | 20:38    JC senior

...jo s letadly je to těžký, těm nerozumí ani v generálním štábu a na ministerstvu. Ale až na to příjdeš, tak to raději nikomu neříkej...
**
5.7.2012 | 18:10    bear

Milé dívkové - děkuji, že jste si zalétaly se mnou...
5.7.2012 | 15:15    Sendy

Lítání miluji. Miluji o něm snít, miluji o něm číst, miluji na něj koukat, miluji ho realizovat, což s ohledem na nákladnost této záliby nečiním tak často, jak bych ráda. Takže jsem si početla. Jsem sice trochu zklamaná, protože kategorie reportáž slibuje mnohem víc (slov, informací), ale budiž.
(Ten den, kdy se v televizním zpravodajství objevila zpráva o ženě, která zemřela při vyhlídkovém letu, který dostala k narozeninám, se mě můj muž ptal, co bych si přála k pětačtyřicátinám. /:-) Nic v tom nehledám...)
5.7.2012 | 14:10    hanele m

tak to se mi četlo jedna radost ale jelikož jsem v dětství a mládí přečetla dost knih o létání, hlavně knížky válečných pilotů, paměti a tak, tu snovou podstatu jsem prokoukla hnedle zkraje - přesto moc fajn čtení :)
5.7.2012 | 11:19    Tessa

Taky se ve vzduchu už nedivím ničemu. Nepřekvapí mě ani,když sev tak obrovském prostoru dokážou srazit dva letouny....X$(
Něco mi říká, že tento pokus o reportáž není jen snová fikce. Že tys někdy lítal?