Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Něco o lásce
,,Asi nejhorším okamžikem vztahu je rozchod. Lidé se často rozchází a utíkají od svých lásek, protože jsou líní řešit, odpouštět, či bojovat za svůj vztah. Utíkají pak jak zbabělci a ani si neuvědomují, že utíkají často jen sami před sebou, dodávají si kuráž, že jim bude líp a často tomu i rádi i nějakou dobu věří. Jdou to někam zapít s kamarády, předstírají sami před sebou jak jsou šťastní a jak jim je dobře, plánují si jak budou pracovat na sobě, jak se budou chodit bavit s přáteli, jak se změní a jak se jim uleví od toho druhého a veškeré bolesti zmizí a oni zapomenou. A když se pak po báječné noci plné alkoholu a kamarádů probudí, tak zjistí, že mají na prsou tak těžký kámen, až jim to dere slzy do očí, na telefonu nebliká zpráva, v člověku se vše svírá a přitom nedokáže vykřičet: vrať se! V noci nás nebudí sms od drahé polovičky a my se budíme a kontrolujeme telefon s nadějí, že nám přijde hezká zpráva. Nikdo nevoní jako on, nikdo ve vás ty pocity neprobudí jako on... Před láskou se nedá utéct, stejně, žádný kamarád ani ctitel vám partnera a lásku k němu nevynahradí, protože ta ztráta, kterou jste si vybrali jen vy, vás za to zlomí a kdo to nechápe, tak na to časem přijde. Protože člověku, který miluje, to podlomí kolena a zlomí srdce......Člověk by se měl pak hodně zamyslet od koho utekl a zda je připraven o toho člověka opravdu přijít.."
Léta Páně 2012, dne 21.11. věnováno autorem Neplavčice
Share
  
22.11.2012 | 17:40    Neplavčice

Tenhle zápis mi poslala kamarádka, psala to nějaká její kamarádka, tohle povzdechnutí se mi líbilo, ale asi se budu muset naučit pro sebe zpracovávat do nějakých forem a nesdílet bezformé zápisky :D
21.11.2012 | 13:26    Sendy

Musela bych opakovat, co už napsala Cinda.
Napiš, kdo je autorem, nebo odkud jsi ten text stáhla, pokud to má být v kategorii Cizí peří.
Tyhle citový zmatky sice chápu, ale pokud je nezpracuješ do nějaké formy (ať už báseň, úvaha, fejeton, povídka...), myslím, že na literárním serveru nemají moc co dělat., Takhle, jak to tu přede mnou leží je to zápis do deníčku.
21.11.2012 | 13:03    Cinda

ad kategorie - cizí peří slouží pro vkládání textů jiného autora, než je sám člen, který dílo vložil...
rozumím tomuhle povzdychnutí nad citovou spletitostí lidské bytosti, jen marně hledám něco, co by mi zdůvodnilo (krom autorovy potřeby z něčeho se vypsat nebo něco shrnout do slov) vznik toho textu. víš, nějakou tu pointu, tu třešinku na dortu, závěrečné rozseknutí problematiky, prostě to něco, co z textu dělá literaturu.