Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Pohledy
...a bodejť bych nebyl, že?
Píši sám
(předcházím otázkám)...
hotovo. Nic mne nebolí,
chodím sám.
Sám,
zvolna,
ale bez holí.
Strach už je v pytli
mám chuť se smát...
včas jsme to chytli -
a to jsem rád...

---------------------------------------------
co bylo, bylo
teď bíle hlídám
aby se okno včas rozednívalo i stmívalo,
kontroluji záři i vodu
koukám na lípu snad stoletou
a představuji si
jak voní čaj a med
 
když mám chvíli klidu
večer
vyhledám v dáli zářící promenádu
a v duchu vidím
jak si chlapi rovnají páteř,
přesouvají břicha na ramena
a děvčata chytají na halenky
pohledy ze všech stran
 
je to dřina až z ní usnu.
Ve snu sedím na klozetu uprostřed náměstí
kolem záře, oči a šeptání:
nemá       ani spodky!
 
Fousatý muž v gumové zástěře
řek dunivě:
Jo, chyťte ho! Utekl mi
z patologie
--------------------------------
Poučení z...
Není to zrovna, po čem by člověk bažil - nemoc, nemocnice, operace, lůžko - a touha: domů, domů, domů... Je to ale dobré, že člověk je nucen zastavit a trochu se rozhlídnout očima jakoby odjinud.  Najednou se mysl a přání ubírají po jiných pěšinkách a všímají si věcí, které jindy unikají jeho pozornosti. Tak jsem přehodnotil i pár žabomyších půtek na webových stranách a najednou jsem zjistil, že je to jen hádání o tom, kdo je důležitější (to se necítím), kdo má větší pravdu (pravda ale není menší, nebo větší - pravda buď je a nebo není. Navíc - nejde měřit a tak se jedná jen o to, kdo má poslední slovo a tím i pocit že tu pravdu má on).
Naposled jsem komusi napsal:  Jděte k čertu... asi to bylo poslední,  ale ten pocit pravdy se nedostavil. Tak asi někdo ještě něco napsal a já už to nečetl, ani číst nebudu.  Ať si dotyčný myslí, že pravda je jeho.  Já už jsem zase dál, tam, kam za mnou nemůže nikdo, ani ten nejdůležitější s nejostřejší klávesnicí.  Mám už v životě dobojováno, aspoň na bojovém poli postavení a vlivů...  Teď už budu muset bojovat asi jen se svou tělesnou schránkou,  jestli mne nechá ještě něco napsat, přečíst a udělat.
Jestli jsem někomu ublížil,  tak se omlouvám.  Jestli mne někdo otrávil řečmi a postoji - už jsem buď zapomněl, nebo se právě chystám zapomenout (teď, právě teď, jsem ještě nezapomněl, protože bych tohle nemohl napsat.  Ale už se to  richtuje...).  V tomhle našem virtuálním světě je to pod pláštíkem anonymity tak snadné - někoho zranit hloupým slovem, které by se nenarodilo při kontaktu tváří v tvář...
Tak panny a mládenci, paní a pánové: buďte, buďme na sebe vlídnější. Jde jen o to, uvědomit si, že nikdo tu není nejlepší proto, že si to o sobě myslí. Když už je někdo nejlepší - tak proto, že si to o něm myslíme my, ostatní.
Přeji vám, abyste kvůli tomuto poznání nemuseli pod kudlu...
já, Severní Čechy
těsně před hodně dietním obědem
 
Léta Páně 2013, dne 14.3. věnováno autorem bear
Share
  
15.3.2013 | 1:06    Cinda

Jde jen o to, uvědomit si, že nikdo tu není nejlepší proto, že si to o sobě myslí. Když už je někdo nejlepší - tak proto, že si to o něm myslíme my, ostatní.
 
tohle je to jádro pudla, co by si měl uvědomit každý, kdo něco dělá, tvoří nebo diskutuje... protože o tom to je, to je jednoduše a hezky řečená obrovská pravda a já ti děkuju za to, žes jí sem napsal. platí jak v reálu, tak ve virtuálnu.
a držím pěsti, ať jsi brzo fit. medvědi jsou nezmaři - o tom něco vím ;-)
14.3.2013 | 21:06    dolphin

je to tolerancii... rešpektovaní...
a samozrejme by to v prvom rade malo byť vždy o láske k tvorbe...
prajem ti skoré uzdravenie v poznaní...
a poznanie v uzdravení...
14.3.2013 | 19:06    Olunkas

držím palce a pěsti a ty se taky drž!
14.3.2013 | 14:30    Zaky

a já taky držím palce, pěsti a všechno co mám.. a je to pravda o tom, jak si lidé často sami o sobě dělají iluze vlastní dokonalosti. To myslím všeobecně, ne na nikoho osobně. Budu se taky těšit na další tvé psaní. To dnešní je takové posmutnělé,ale moc hezky napsáno. Tak já jdu držet ty pěsti
14.3.2013 | 12:51    hanele m

moc držím palce pěsti a cokoli co pomůže - zvládni to a přijď nám sem zas mile zabručet Pápá