Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
V kruhu
Vrývám svůj autogram do každé části věty. Nechci se mýlit, tak raději přeháním. V oblasti literárních počinů nemám vybudováno žádné pevné místo. Jak je to s dobou? Je hektická, plná příměrů a nekonečných líčení atmosféry děje či pocitů. Jsme někde na hraně mezi pádem a odevzdáním. Naše díla už byla dávno vytvořena a zasažena dobou. Naštěstí se lišíme sami v sobě. Vnitřní pocity převládají. Je-li něco, co má pevný základ, můžeme to nazvat ambicí přetavenou v přesvědčení s tou měrou, již sami vnímáme. Na tomhle základě se dá vybudovat vždy originální atmosféra, možnosti jsou stálé a zpravidla povstávají z popela.  Znovu a znovu chytáme se těch vláken, co nás nutí či jinak smýšlejí vytvořit originál, založit vlastní rukopis. Na začátku - na konci ? Na tom nezáleží. Pohlédnout do nitra a přetavit v celek. Každý ve své formě originál. Jeví se mi stále otázka, nad čím člověk tak hluboce hloubá? Chtěl jsem osvětlit, že v kruhu dlouze přebývati je neproduktivní, leč místy poučné.
Léta Páně 2013, dne 19.3. věnováno autorem fossil
Share
  
20.3.2013 | 10:01    midi

Otázka je, zda je to kruh nebo spirála - možná spirála tak nepatrně stoupající, že to není na první pohled ani vidět, ale přeci jen spirála.
 
Naše díla už dávno vytvožena - nic nového pod sluncem - ano, ale mění se jazyk... a je tudíž naprosto legitimní, že přemíláme stále znovu a znovu totéž.
19.3.2013 | 20:33    dolphin

tvoja úvaha ma zaujala...
teším sa...
prečo ? no konečne...
držím prsty v ďalšej tvorbe...
19.3.2013 | 14:28    Doremifa

...rozhodně zajímavé zamýšlení. Mám to asi obráceně. Nechci se mýlit, tak raději nedotáhnu - nechávám si alibistickou rezervu.Úsměv
(Jen taková malá technická. Slovo "přetavit" je dost vyditelné a vnímatelné, proto bych jím tak krátký text nezatězovala dvakrát blízko po sobě.) 
fajn.
19.3.2013 | 8:14    hanele m

v podstatě souhlasím, jen by sis měl hlídat zpracování - interpunkce není v próze tak libovolná, jak může být v poezii