Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Neznámý genius
 
Nejsem prozaik. Píšu jen básně a to ještě výlučně veršované. Takže co s tou fotografií.? A přitom je to taková vemlouvavá poezie hororu. Četl jsem Bezhlavého jezdce, o bezhlavém rytíři jsem hrával dětem loutkové divadlo. Ale bezhlavý chodec, to je špica!! Horor? Kdepak! On vlastně ani bezhlavý není, má jen místo hlavy planoucí kouli. Stojí tam osamoceně, lidé jej obcházejí obloukem a dělají, že nic nevidí.
 
Ale já vidím! Vidím vysoce ekologický, úsporný a levný zdroj světelné energie. Geniání! A ten, kdo to vymyslel tam stojí jen tak. Bože, k čertu s  předraženou elektrovoltaikou a dostavbou Temelína. Les svištících vrtulí bude jen atrakcí s Donem Quijotem. Cesta vede jinudy! V Plzni vznikne Vysoká škola samoenergetická. Vytvořen bude Ústav pro studium planoucích hlav a já bych tam mohl být eventuelně ředitelem z titulu objevitele efektu. Není rozhodující tu šílenost vymyslet a zrealizovat, rozhodující je najít využití a odbyt. Od toho jsme my, ekonomové, né?
 
Skvělá vize, v každé rodině bude jeden člen, který po absolvování studia a dosažení bakalářské hodnosti bude zajišťovat osvětlení domácnosti a ten, kdo to dotáhne až na magistra si může požádat o živnosťák a svítit i u sousedů. Momentálně nezasměstnaní projdou rekvalifikací a budou postávat na chodníku a svítit kolemjdoucím. Jako ti Broučci! Ano, tam, tam jsme se měli už dávno poučit!
 
Postava se svítící hlavou se pohnula a shasla. Dříve, než jsem ji stačil získat pro svůj epochální záměr. Fixkou jsem si označil místo, odkud jsem spatřil toho naivního génia. Zítra se tam zase postavím a třeba ...
 
Léta Páně 2013, dne 17.8. věnováno autorem JC senior
Share
  
19.8.2013 | 14:00    JC senior

Správně, marto,
jde jen o zápis myšlenek, jak proběhly když jsem si tu fotografii dal do 3D.
Úsměv
19.8.2013 | 13:57    JC senior

Souhlas, Dori.
...mělo by se začít a na všech úrovních, aby se v hlavách rozsvítilo!
 
19.8.2013 | 7:47    marta

Bože, k čertu s  předraženou elektrovoltaikou a dostavbou Temelína.
Smích
takým bezprostredne rozprávačským spôsobom si to poňal, Jiří
pobavilo a pripomenulo, že mnoho geniálnych nápadov či vynálezov je vlastne
udivujúco jednoduchých..nuž, ktohovie
18.8.2013 | 22:40    Doremifa

...jó, ta Plzeň to jistí. To je záruka úspěchu. Ale začít by se mělo už v mateřských školkách Úsměv
18.8.2013 | 18:56    JC senior

Tak to jsem měl na mysli těmi třemi tečkami na konci :o)
18.8.2013 | 13:05    Tessa

Kdoví, jestli ten neznámý genius nebyl osobně sám nesmrtelný Jára...Úsměv
17.8.2013 | 22:55    JC senior

Sendy, Zaky, 
smutných příběhů je všude dost. Tak jsem to zkusil jinak. Jsem rád, že i moje pojetí zadaného motivu zaujalo.
17.8.2013 | 22:47    Zaky

Tohle se mi strašně líbilo a moc mě to pobaviloÚsměv, včetně Vysoké školy samoenergetické Smích. Neznámý genius byl príma :)
17.8.2013 | 22:38    Sendy

Vida! Na veselo to šlo taky! Pobavila mě ta představa. ...a ti, kdo to dotáhnou na magistra, budou svítit u sousedů. Smích Gratuluji, krásný text.