Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Nevyhnutelnost zásluh
.....
Přichází chvíle, chvíle rozhodující.. Vypětí doposud hodující odešle dál a daleko na míle.. Taký čas skončit musí, stahuje dech, jenž mé hrdlo dusí.. Kterým krokem se již dát, odpověď, chtělo by to znát.. Ničivý kolotoč nerozhodnosti prodlužuje přetrvání minulosti.. Vleče ji k zítřkům dalším, k časům již starším.. Bez možné pomoci, s pocitem nevyléčitelné nemoci.. Strach naději vybízí a odměny nabízí.. Pro i proti své si našli, když cestou života si prošli.. Zavřít oči, dech zadržet a země se přidržet.. Krok vpřed a nikdy už zpět, hlavně stihnout poznat celý svět..
Léta Páně 2013, dne 3.11. věnováno autorem Pavlína Kulichová
Share
  
4.11.2013 | 13:09    Dota Slunská

Tak nevím, jestli si z nás neutahuješ...
3.11.2013 | 19:10    nana

žiadny progres, pavlína... čo to robíš? o čo ti ide?
3.11.2013 | 19:04    j@newe

??? ... divne
3.11.2013 | 11:12    Tessa

Přijde mi to malinko jako dílo chytré horákyně - napůl próza, napůl poezie, ve výsledku změť. Rýmy (pohříchu gramatické) odkazují k básni, která je ovšem psána jako próza - včteně dvojteček, které česká gramatika ani nezná. Pominu-li formu, nenacházím žel ani jedinou myšlenku, které bych se mohla zachytit . Výjimku tvoří profláklé heslo z dob totality - krok vpřed a nikdy už zpět.
 
A na závěr - toto dílo už bylo vloženo jednou 2.2. 2013 v kategorii Poezie (což jsem si uvědomila až po schválení). Jestli toto má být vylepšená verze, pak se úmysl minul výsledkem, sorry.