Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Síla slabin aneb pár rad cynické ženské


Jsem ženská a jako taková, mám své slabiny. Kdyby jen jednu, tak mi snad ani nestojí za to, se jimi zabývat. Ale je jich víc než dost. Například: Pořád mám pocit, že nevypadám tak jak bych si přála, tedy dobře. Když vidím foťák, beru roha, zatímco má ne příliš krásná přítelkyně, začne okamžitě pózovat. Na fotkách vypadá jako modelka. Já, za kterou se ještě pořád chlapi občas otočí, vypadám jako vlastní prababička.
 
Každá z nás touží po lásce. Ne po sexu, ten nám stačí jednou za čas, ale po něze, ochraně a pozornosti. To potřebujeme všechny a stále. Je to naše slabina, pro kterou jsme ochotné dost obětovat. Tedy aspoň ty z nás, které mají v těle estrogen a ne testosteron. Sex můžeme mít, kdy chceme. To ostatní jen výjimečně, většinou jen v době, kdy muž je do nás zamilovaný.
 
Další naší slabinou je stárnutí. Jen málo žen stárne do krásna, tímto postiženi chlapi nejsou. Je spousta krásných dědků. To je jedna z nespravedlností přírody. Když si vezmu takového Seana Conneryho coby Agenta 007, byl to libový frajírek, nic moc. Ale pak zestárnul. Do krásy. Vezměte si třeba filmy „Jméno růže“, „Highlander“. Nádherný dědek. Nakonec i to, co mám doma je docela pěkný dědek. Myslím, že leckterá mladá by ho brala, zvlášť kdyby znala výši jeho konta. Tedy peněz, které on vydělal, ale jsou v mé správě, tedy moje.
 
Překážkou tomu najít si mladší a hezčí jsem já, finanční ředitel své rodiny. Chceš mladší, hezčí? Prosím, ale připrav se na to, že tě připravím i o to co nemáš. Nemůžeš mít vše, velkou novou mladou lásku a prachy k tomu. Buď lásku, nebo peníze, obojí v žádném případě. Dokážete-li tohle, vezměte jed na to, že jste vítěz. Jestli muž nerad o něco přichází, pak jsou to jeho „statky“. To už pomíjím, že nerad ztrácí své hračky. Sice již dávno zapomenuté, ale jeho.
 
Slabinou mnoha žen je, že hlídají své manžely v panické hrůze, že budou opuštěny pro nějakou mladici. Stávají se Sherloky Holmsi. Sledují, kam chodí, kdy přichází, pronásledují je mobily, prohrabávají kapsy, kontrolují límečky košil, pátrají po cizím parfému. Otravují si život a stárnou závodním tempem. Přitom stačí tak málo, pevně držet finance pod svým palcem. O chudé byť krásné muže či dědky, zase takový zájem není, je-li vůbec jaký.
 
Jenže na tom musíte zapracovat v době, kdy jejich vražednou slabinou jste vy. V době, kdy vás bezmezně milují a jsou ochotni udělat pro vás cokoliv. Tato doba trvá tak maximálně do pěti let. Pak jejich láska a oddanost začne pomalu vyhasínat.  Takže chytrá ženská je odtáhne do kostela, nebo na úřad hned v prvních dvou letech známosti, kdy jsou ještě přesvědčeni, že to s vámi vydrží do konce života.
 
Chytrá ženská také ví, že žádné děti ještě manželství nezachránily, takže ty rozumné odrodí maximálně dva potomky. Je-li první dítě syn, pak můžete klidně zůstat jen u jednoho dítěte. Pokračovatel rodu je zajištěn. Nemusí se vám to líbit, ale jsou to prastaré pudy mužů a platí stále. A taky, když vás opustí, je mnohem jednodušší starat se o jedno dítě než o dvě a více. Největší hloupostí žen je po manželské krizi, beztak přijdou nutně i další krize, porodit na „usmířenou“ potomka. Ani deset dětí chlapa neudrží, když nechce.
 
Hospodaření s příjmy rodiny (ty, kterým to myslí) převezmou na sebe v samém začátku manželství, později už to dost dobře nejde. Starostlivě a s láskou v očích vyslovená věta: „Přeci se nebudeš při tvé práci ještě starat o takové prkotiny, jako je rodinný rozpočet, už máš starostí víc než dost,“ fungovat nebude.  Pak už se nemusí starat o šminky na límci košile, protože manžel prostě na milenku nemá. Jistěže nastane čas, kdy tento stav přestane vašemu muži vyhovovat, ale to už se dá obhájit. Když to nepomůže, pak zabere vybrat všechny peníze, založit si konto a tam je převést. Hnusné, ale jednoduché a účinné.
 
Ženská, které to myslí se nebude rozvádět kvůli nevěře, protože ví, že pro chlapa je sex bokem něco jako návštěva fitka. A když trváte na tom, že si klidně může prosouložit státní příslušnost, ale rodinu to nesmí stát ani orla, a vy se to nesmíte dozvědět, máte téměř jistotu, že ho přejde chuť.
Blbé je, když se zamiluje, ale to už je zase na vás. Ono začínat od nuly není pro nikoho jednoduché, a pokud správcem majetku jste vy, pak mu klidně můžete spočítat, jestli na nový začátek bude po rozdělení majetku mít. Budete-li hodně mazané, tak nebude.
 
Je hezké být samostatná, nezávislá persóna, ale není hezké se plácat životem sama a hledat. Zvláště, když roky ubíhají tempem roličky toaletního papíru, čili, čím je rolička menší, tím rychleji se točí.
 
Máme hodně slabin, ale některé jsou vražedné.
 
Léta Páně 2014, dne 7.2. věnováno autorem Trinny
Share
  
8.2.2014 | 14:18    básněnka

prej vetchej zrak...sakryš...kdepak jsi to vzala?:-)
každej je tak mladej, jak se cítí ne? podle mne je ti asi dvacet- kočko:-)
8.2.2014 | 13:20    Trinny

báseňko děkuji, jen mám občas obavy, jestli přeci jenom můj stářím vetchý zrak vidí úplně dobře Ó Bóže
8.2.2014 | 12:40    básněnka

jsem malinkej cynik, vidím svět jinak než je obvyklo
přesto, ty i já umíme žít a milovat...jen občas zkrat, to ale přejde do podstaty paty:-)
8.2.2014 | 11:01    Trinny

Pane Básníku, tak básničku jsem si snad ani nezasloužila, ale děkuji moc.
8.2.2014 | 11:00    Trinny

Mirko, já myslím, že nám jde hlavně o to být milovány, tedy toužíme po lásce (pokud nejsme nymfomanky :-) ). A když je dost té lásky, tak zbytek přijde sám. Ale jistě, mohu se mýlit.
7.2.2014 | 22:41    JC senior

každá mince dvě má strany
z plátna nebo hermelínu,
lepší bělouš nebo vraník
u piva když chytneš slinu?
 
 
odvar heřmánku i blínu
ať frajer, ať  moula seš
kdeco skrýt lze pod peřinu
či prohlásit za veteš
*
Závažné téma, které nenechám bez odezvy...
7.2.2014 | 21:53    mirkah


hmmm, ale stejně, všichni touží. Po čem víc? Po lásce, po sexu?Mrk

7.2.2014 | 21:44    Trinny

Dámy děkuji za zastavení. Prostě oko není vůl, oko vidí a porovnává a pak sečteno podtrženo z toho vyjde něco takového. Mužům se omlouvám. Mimo jiné je to spíš návod pro ty, které do toho jdou napodruhé a je tam víc nadsázky než je milé i mé maličkosti.
7.2.2014 | 20:32    Sendy

Pobavilo. Vážně neberu, neb se a) nechci zhroutit, b) jsem samostatná a nezávislá (totéž jsem umožnila svému muži - bohužel, jak teď zjišťuji) a c) nehledám, protože jsem přesvědčená, že všichni jsou stejní, a chyby toho mého už mám zmapované a nechci si zvykat na jiné.
 
To o tom sexu bokem jako bych už někde četla.
7.2.2014 | 16:44    j@newe

no... jako satira super :-D
7.2.2014 | 15:35    Tessa

Jako manuál pro ženskou, aby ji neotřískal až do podstaty chlap ani život, je to napsané dobře. Problém tkví v tom, že málokterá z nás se k životu ( a muži) staví takto pragmaticky (byť z hlediska "přežití" je to přístup asi logický). Takže dojíždíme na slabinu typicky ženskou - a to jsou emoce...
 
No, ovšem, popravdě - ten nadpis mě hodil úplně jinamSmích, než mi došlo, o co jde...
7.2.2014 | 15:26    marta

hej, ale ajtakto možno:
Máme hodně slabin, ale některé jsou sebevražedné.
 
:)