Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
HLASOVÁNÍ
K diskuzi na ČusBoxu.
Vážení spokojení i nespokojení autoři,
 
cílem hlasování je, nebo alespoň byl, výběr významného díla měsíce. Toto dílo bylo "odměněno" zlatými litváky, tak jak jsou odměňována umístění v soutěžích, tvorba kvízovek a jejich řešení.
 
Předvýběr čtyř až pěti děl, která nominovali adminové, zúžoval rozptyl hlasování, takže se výrazně zvýšila četnost hlasů pro některé dílo (díla), která byla následně odměněna.
Bez předběžné nominace snadno nastane situace, kdy 12 hlasujících (těch 12 je ze současné situace hlasování za červen) označí 12 různých básní. Každá tedy má jeden hlas. Kdo je na prvním místě???  A může být i více, třeba dvacet, hlasujících.
Je ovšem možné toto "lidové" hlasování brát jako první kolo, uzavřené ve stanoveném termínu, na př. do 10.dne následujícího měsíce. Pak tajné hlasování prvního kola zveřejnit a nechat, rovněž tajně, proběhnout kolo druhé. Do druhého kola zařadit zase třeba jen 5 děl, která v prvním kole dostala více hlasů.
V případě maximální rovnosti by rozhodovala "rychlost", tedy doba, kdy dílo dostalo hlas (hlasy).
Nepředkládám svůj názor jako ideální řešení neřešitelného dilema, která báseň je lepší. Může však vést k většímu názorovému uspokojení jednotlivých hlasujících autorů.
 
JC senior
 
 
 
Léta Páně 2015, dne 28.7. věnováno autorem JC senior
Share
  
28.7.2015 | 21:00    Shimmir

Když tak, Špáďo, zmiňuješ, že možná čtenářům chybí motivace k hlasování, pokud by zrovna nedávali hlas sobě, mám takový návrh, že by nějaký litvák zbyl i pro toho, kdo tipoval vítězné dílko. Litwebáckou mincovnu či tiskárnu by to nezruinovalo a při tajném hlasování by nikdo nemohl opisovat, i když znalec poměrů na zdejší burze by mohl úspěšně spekulovat a navrhovat nová dílka těch, kteří jsou notorickými zlatokopy litwebu...Stydím 
28.7.2015 | 20:05    Sendy

Tak jsem zas přiběhla s křížkem po funuse. K diskuzi jsem založila vlákno ve fóru, protože jsem se v čusboxu velice brzy přestala orientovat. To pro případné dozvuky.
 
Jinak absolutně souhlasím s Tessou, a navrhuji ho vyzkoušet hned od srpna, resp. od textu měsíce července.
 
28.7.2015 | 19:22    Tessa

Nevím, o jakém cíli je řeč. Tohle je jen návrh, záleží na členech, jak se k němu vyjádří, případně přijdou-li s nějakým jiným, o kterém by se mohlo debatovat. Každý to vidí jinak - stejně jako ty texty.
28.7.2015 | 19:01    JC senior

Cíle je dosaženo!
Všelidové hlasování...domnívám se sice, že by stačila třeba jen tři díla od každého hlasujícího, ale to už není podstatné.
A že jsem dal ten text do kategorie děl a nikoli do fóra? No, mohl by být třeba hodnocen i jako prozaické dílo měsíce, ne?
Úsměv
28.7.2015 | 18:14    Tessa


Opravdu zajímavý úvod… „ spokojení i nespokojení autoři“...
Spíš nespokojení, protože spokojení nic neřeší. No, nedávno byli někteří autoři nespokojeni, že je hlasování veřejné. I bylo spuštěno hlasování tajné. Teď, pokud jsem dobře pochopila čusboxovou diskusi, je tu nespokojenost s “předžvýkanými“ nominacemi (tohle jsme už mimochodem jednou řešili, jestli si vzpomínáte).
Takže já mám jiný návrh.
 
Hlasování o Text měsíce není Superstar nebo Miss ČR, tudíž považuju více kol za zbytečnost a časovou zátěž pro všecky zúčastněné.
Jistě jste si všimli, že v názvu hlasování chybí, o JAKÝ text jde. Není tam psáno ani Nejlepší, ani Nejoblíbenější, ani Literárně nejkvalitnější.
Já bych to upřesnila na Text měsíce, který mě zaujal. A jsme u toho návrhu.
 
Od 1. dne v měsíci do 15. dne  budete mít vy všichni – tedy členové i admini -možnost v tajných komentářích  rubriky Hlasování vypsat 5 (ne více, ale klidně méně) textů, které vás opravdu zaujaly předchozí měsíc  (prózu i poezii klidně do kupy, však ony se neporvou).
16. den se sečtou všecky tipy (kdo do té doby nehlasoval, má holt smůlu) a sestaví se žebříček Top Ten – tedy deseti děl s nejvyšším počtem hlasů. Bez odměn a lízátek – prostě přehled toho, co se členům Litwebu líbilo.
Při intenzitě aktivity tady na webu to budou i nadále díla jedněch a těch samých autorů…no a co? Nejde přece o život ani prestiž.
 
A ještě malá technická na konec: na řešení a debaty je tu fórum, nikoliv Díla.
 
28.7.2015 | 18:08    Dagmar B

Hlavní problém hlasování vidím v malém počtu zúčastněných. Jak jsem zaznamenala v minulých měsících, i přesto, že se většinou ctily nominace, stačily k vítězství třeba jen čtyři hlasy, což je zoufale málo.
28.7.2015 | 17:49    básněnka

já už žádnej strach Doremi nemám...Úsměv
prostě mám taky jasno!
28.7.2015 | 15:11    Špáďa

Já bych to nechal zatím takhle, nedávno se zavedlo tajné hlasování, takže stejně se případné mimonominační návrhy hlasujících neobjevují ostatním před zveřejněním výsledků. Na druhou stranu si myslím, že 25 lidí by nehlasovalo pro 25 různých děl. V případě hlasování bez nominací od adminů, a ještě k tomu navíc dle jejich nominací by asi Sendy nestačila "tisknout" inflační litwáky. Problémem je však motivace k hlasování. Stimulátorem k němu pro čtenáře nebudou ani litwáky pro náhodně vylosovaného hlasujícího a jistě ani lízátko jakéhokoliv druhu, třeba Tesin meteodomeček.
28.7.2015 | 15:06    Doremifa

...mám strach, aby se z hlasování nestal evergreen, natahovaný až do dalšího měsíce. Zájem o hlasování nebude nikdy dramaticky vysoký (jak to ukazují zkušenosti z minula).
Každý, kdo se chce zúčastnit, zdůrazňuji: každý, kdo se chce zúčastnit, má jistě ve své volbě jasno, nebo polojasno a nemusí se orientovat na jakýkoliv jiný názor. (Což ostatně nemusel ani doposud) Naši aktivitu jsem vnímala spíše jako připomenutí toho, v jakých vodách budu lovit já, bez nároku na následování. Nic víc, nic míň. 
28.7.2015 | 12:43    básněnka

Podle mne velice rozumný návrh, díky Jiří