Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Chtěl bych tvé kráse, lásko, hold svůj složit...
Tak zase jeden písňový text...
 
Chtěl bych tvé kráse, lásko, hold svůj složit,
do oušek šeptat sladká vyznání
a do dlaní tvých svoje srdce vložit,
které se citu k tobě nebrání...
 
Jen s tebou trávím nejkrásnější chvíle,
bláznovstvím zdá se, jak moc mám tě rád,
potají spřádám plány pošetilé,
bojím se, že se jim pak budeš smát!
 
Andílku můj, vždy po tobě jsem toužil,
mně život s tebou nádherným se zdá,
na tebe jen se celý svět můj zoužil,
kéž Fortuna nám přízeň poznat dá...
 
Léta Páně 2019, dne 27.11. věnováno autorem Shimmir
Share
  
29.11.2019 | 19:13    Tessa

K fotce (která mě nepobuřuje, jak se mylně domníváš)- ani to, že znám její původ, ji pro mě neučinilo zajímavější, či - nedejbože - hezčí. Je prostě otřesná a tvé básni dělá akorát medvědí službu.
K libozvučnému "zoužil" - i letmé nahlédnutí do textu  zmíněné Matuškovy písně ukáže, že se prakticky celá skládá z hovorových výrazů. Je to prostě takový cajdák (stylem, ne kvalitou, pochopitelně). Ty ve své básni používáš slova spisovná a její styl je prostě úplně někde jinde, tudíž z ní zoužil trčí jako hřebík z boty.I když  to nazveš "písňový text", chce to ctít žánr. Ono je lehčí si někde něco vypůjčit a zaplácnout díru, ale neříkej mi, že nemáš na to si s textem víc pohrát a vybrousit ho i bez podobných novotvarů.
K vánoční přetíženosti - nemluvila jsem o sobě, ale o jakékoliv čtenářce, která nahlédne do tvého díla.
28.11.2019 | 15:22    Shimmir

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/matuska-waldemar/tuhle-rundu-platim-ja-212171 Děkuji za publikaci i za příznivé kritické zhodnocení. Připomínám, že to je písňový text a i tebou kritizovaný výraz je použit jako libozvučný v textu písně, jejíž odkaz vidíš nahoře. Obrázek, který tě pobuřuje, jsem sem vložil místo jiného, který jsem měl původně, ale nakonec mi sem nepasoval. Obrázky stahuji z pixabay.com, kde je autoři dávají volně k dispozici, i já jich tam pár mám... Pokud jde o tvoji předvánoční přetíženost, těžko z ní můžeš vinit mne, i když si to dovedu představit! Přeji krásný den a ať se cukroví povede! ☝☺
27.11.2019 | 17:28    Tessa

Vskutku, nic tak nenakopne předvánočně přetíženou ženskou jako podobné vyznání. To se hned lépe pracuje,uklízí, peče, shání dárky...zapomněla jsem na něco? Asi ne.
 
Teda až na to "zoužil". Jednak to silně připomíná "žoužel", jednak by poeta neměl znásilňovat slova, aby je narval do svěrací kazajky rýmu, ale měl by si hlavičku lámat , jak zamýšlené jinými slovy říct, aby rým vyšel a netahal za uši a za oči.
A ta fotka...radši "no comment", jinak bych asi použila něco sice nerýmovaných, zato silnějších slov, z nichž to nejlíbeznější zní "paskvil".