Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
O tvorbě
Malé zamyšlení...
Je tohle dílko úvaha? Nevím. Rozlišovat mezi žánry můj mozek-mezek nesvede. Píšu jen tak, obvykle bez přípravy, bez obsahu (ten si vymýšlím až při psaní) a ještě častěji bez pointy.
 
Poslední dobou se mi zdá, že vykrádám jiné autory. Opět za to může ten můj pitomý mozek-mezek. Je myšlenka v něm zrozená originální? Může být dneska vůbec něco originální? Mezci si něco zapamatují a pak si myslí, že je to jejich dílo. Protože takový mezek neudrží ani jednoho Mirka.
 
Doba je informacemi doslova zahlcena. Internet je moderní protonace (akášické pole). Informace jsou v něm k dispozici rychle a rychle taky umírají. V tom se od protonace liší, tam všechno zapsané zůstává k dispozici věčně. Někdy se mi zdá, že umělecká tvorba má v protonaci začátek a konec. Tvůrce nějak "přečte" obsah části protonace a použije ho ve svém díle. Ale jak se taková informace do protonace dostala? Někdo musel být první a originální.
 
Proč to tu takhle probírám? Jak už jsem řekl - připadám si jako plagiátor. Jako tvůrce filmu či seriálu podle knížky či komiksu. Proto bych vás rád poprosil o shovívavost. Opravdu to (narozdíl od těch filmařů) nedělám schválně.
Léta Páně 2021, dne 20.6. věnováno autorem Pavel D. F.
Share
  
24.6.2021 | 1:14    Shimmir

Slova jsou dílky stavebnice Merkur, (se kterou jsme pracovali ve škole) nebo nověji kostičky Lega a i když se zdá, že to, co z nich sestavíme, už někdo před námi také zvládl, přesto je to kousek našeho tvořivého ducha, kterého do toho dílka vložíme, trochu jiné emoce, které při tom pociťujeme. A v tom je věčné kouzlo! Nemysli na to, že už tu všechno možná někdy bylo. Teď jsi to ty, jedinčný v tomto čase, kdo tvoří a užívá si to. A třeba potěší i inspiruje jiné...Pohoda
21.6.2021 | 10:27    Tessa

Všechno už bylo řečeno a napsáno. Neseme si to v sobě, bezděčně a nevědomě, v naší kolektivní paměti. Originální je jenom způsob intepretace toho, co se občas vynoří na povrch jako ryba na hladinu. Skutečně originální, protože to vychází pouze z každého z nás.
 
Dost filosofických úvah...úvah? No...dejme tomu. Prostě, Pavle, pište a nenechte se ničím a nikým ovlivňovat