Hostů OnLine:
Členů OnLine:
Registrovaných členů:
Právě přihlášení:
Letajici Talíř

Mary se dívala z okna ložnice a viděla létající talíř přistát na poli u její zahrady. Běžela dolu do kuchyně, kde John vařil jejich odpoledni kávu a volala:
“Johne, létající talíř přistál na poli. Pojď se honem podívat!“
“Mary, prosím tě, neboť blázen. Žádné létající talíře nejsou.“
“Je tady na poli. Pojď honem nahoru!“
John, aby udržel mír v rodině, šel do ložnice, ale žádný létající talíř neviděl. Mary se také dívala a musela přiznat, že na poli nic není.
“Asi odletěl. Byl tady, viděla jsem ho na vlastní oči.“
“Tak jo, byl tady a odletěl. Teď pojď dolu si dát tu kávu.
 
Pro Johna to tím skončilo, ale ne pro Mary. Běžela k sousedům a vyptávala se, jestli také viděli ten létající talíř. Pak dlouho hledala na internetu vše o létajících talířích, a co našla ji překvapilo. Místo, kde bydleli, asi 100 Km na sever od Las Vegas, bylo blízko přísně tajné Oblasti 51 kde, jak všichni věděli, americká vláda ukrývala vrak létajícího talíře a mrtvolu jeho pilota. Mimozemšťané o tom také věděli a posílali patroly létajících talířů hlídat tu oblast. Podle výzkumů veřejného míněni, téměř 40% Američanů tomu věřilo. 
“Johne, musíme se odstěhovat, mohli bychom byt uneseni létajícím talířem,“ naléhala Mary.
“Mary, proboha, přestaň bláznit. Žádné létající talíře neexistují.“
“Ovšem že existují. Podívej se na internet. Je tam o nich toho plno.“
“Ano, a mimozemšťané ovládnou svět. To všechno jsem si už na internetu taky četl.“
“Jsou doložené případy únosu lidi létajícími talíři. Například jistý Travis Walton. Pět dni byl unesen a napsal o tom knihu.“
“A vydělal na tom hodně peněz. Chytrý chlapík, ten Travis Walton.“
“Johne, pokud se nechceš stehovat se mnou, půjdu sama. Najdu si v Las Vegas byt a když budeš chtít, jsi vítán se ke mně přistehovat.“
 
John nevěděl, co má dělat. Mary si vyzvedla nějaké peníze z jejich společného účtu a odjela do Las Vegas hledat byt. Když se vrátila, byla plna nadšení.
“Johne, našla jsem perfektní byt pro nás. Je ve středu města a žádný létající talíř tam přistát nemůže.“
“Mary, proboha, co do tebe vjelo? Jsi skutečně blázen?“
Mary neodpověděla a začala si balit věci na stěhování, ale bylo už pozdě. Příští den zmizela a sousedi tvrdili, že viděli, jak ji létající talíř unesl. John tomu nevěřil ani na vteřinu, ale nechápal, proč ho Mary chce opustit. Měli dobré manželství. Navíc, kromě malé částky na cestu do Las Vegas, Mary si nevybrala žádné peníze. Nedávalo to vůbec smysl. 
 
Za pár dni, pozdě v noci, se Mary objevila zpátky doma. Vypadala unavená a zdálo se, že šla dlouho pešky. Na Johnovu otázku, co se stalo odpověděla, že byla unesená létajícím talířem. Johnovi to potvrdilo, že Mary je opravdu blázen, ale John se mýlil. Když se rozkřiklo, že Mary, která byla unesena létajícím talířem, je zpátky, byla to veliká senzace. Telefon nepřestával zvonit, novináři se tlačili u dveří jejich domu a Mary podepsala výhodnou nabídku napsat o své báchorce knihu. Mary byla chytrá žena. 
 
 
 
Léta Páně 2021, dne 13.8. věnováno autorem Ivo Jirasek
Share
  
22.8.2021 | 18:26    Shimmir

Již má tříletá sestřička věděla, že UFO SOU!:-P
15.8.2021 | 9:35    Tessa

Po náhledu na profil jsem schopná překousnout ten jazyk, jakým je psána. Ale nic to nemění na tom, že povídka vlastně ani není povídkou, a nemá v sobě nic nápaditého, co by mě zaujalo.
Chce to prostě najít si zajímavé téma a psát a psát a psát ( a potřeba je taky číst - v češtině, pak se snáze hledají a vybavují polozapomenuté výrazy i slovní vazby)
Držím palce.
15.8.2021 | 1:56    Pavel D. F.

Mně se povídka líbí a drobné nedostatky přehlížím. Ale pokud budete chtít, můžu Vám dělat "korektury". Docela rád si s jazykem hraju. Obdivuji, že někdo zvládne psát ve dvou jazycích najednou.
 
K obsahu: Jsem fantasta, takže v mimozemské civilizace věřím. Ale jestli rovnou v létající talíře, to si nejsem jistý. Taky netuším, jestli by se daly vydělat peníze na nějakém podobním triku i u nás v českém prostředí. Asi nejsem moc chytrý muž ;-)
14.8.2021 | 21:34    Dota Slunská

Mrkla jsem na Tvůj profil, a již vím víc. :)
14.8.2021 | 21:32    Dota Slunská

Jejej. To je mi zápletka a rozuzlení. Musímříct, že jsem se párkrát rozesmála. Hlavně poslední věta je zábavná.
 
Ivo, přečetla jsem tvou povídku až do konce, ale stálo mě to poměrně dost sil. Nejen kvůli přiběhu samotnému, ale i užití jazyka, který se prostě nečte příjemně. Některé věty zní nepřirozeně a věřím, že žádný Čech by je tak neřekl. Třeba hned ta první přímá řeč. To je jak doslovný překlad z angličtiny. Nebo „Johne, našla jsem perfektní byt pro nás." Upozorňuji, na správné užití uvozovek, které by měl každý spisovatel znát. Nevím, kolik je ti let a zda jsi Čech, ale stylisticky je text bídný a chtělo by na něm pořádně zapracovat. O kvalitě příběhu ani nemluvě.  
 
Jestli tě psaní baví, určitě se posuneš dál. Přeju hodně nadšení a múzám zdar! :)